format

sözlük yazarları/yazar adayı muhterem çaylaklar,


1) temel konu webmaster ve web dünyası olmak koşuluyla farklı konularda da başlık açabilir, entry girebilir. wmsözlük, bir webmaster sosyal platformudur.

2) kimsenin dini inancı, örf ve adeti, siyasi görüşü, fikirleri, cinsiyeti, cinsel tercihi, ırkı vs. gibi özellikleriyle/durumlarıyla dalga geçemez, bunlar üzerinden hakaret edemez. (kendinize yapılsa hoşlanmazsınız değil mi?)

3) alıntı başlık açabilir veya entry girebilirler. sonuçta her şeyi kendimiz üretmiyoruz :) yeter ki "alıntı" veya "bkz:" girdilerini kullanmaktan çekinmeyelim.

4) dil bilgisi ve (en azından mümkün oldukça) türkçe kullanımına özen göstermeli. (bu dil hepimizin, internet ortamında bulunuyor olsak da özen göstermeliyiz. interneti sen yönetiyorsun eeeyyy webmaster, titre ve kendine gel! :) )

5) her hangi şekilde küfür ve hakaret etmemeliler, edeni güzellikle uyarıp bize bildirmeliler ki sözlüğün tozlu sayfalarına atıp, üzerlerinde katman katman otopark tozu oluşturabilelim :)

6) tematik bir sözlükte olduğunu unutmamalı, ona göre entry girmeli, özellikle çaylaklıktan çıkış için web temasında entry girmek büyük önem taşıyor. çaylaklık döneminden sonra da bu durumun devam ettirilmesi gerekiyor. (geyik yasak değil, resmi daire soğukluğu yaratılmıyor, merak etmeyin :) )

7) entrylerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi entrylerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında verilebilecektir. 

8) gerekli durumlarda mesajlarının silinmesi veya değiştirilmesi durumunu kabul ederler. (ne şişi yakalım, ne kebabı. kimsenin başı yanmasın, canı sıkılmasın. "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın")

9) özel mesajları, mesajlaşılan tarafların izni olmadan deşifre edemezler. bunun kanunen suç olduğunu bildiğinize eminiz.

10) kimsenin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri 3. şahıslarca paylaşamazlar. bu da bir suçtur.

11) sözlük yönetiminin gerektiğinde tüm entryleri sileceğini ve kendilerini uçurabileceklerini kabul eder. (bunun keyfi yapılmayacağı da bizim garantimiz altında)sözlükte yazılan her şey doğru olmayabilir, hayal ürünü olabilir veya tamamen doğru olabilir. içerik, yazarlar tarafından oluşturulduğu için bunun garantisini ancak ilgili yazar verebilir.